Integraties

Hetzner Cloud

Hetzner Cloud integratie configureren

Tidal Control's Hetzner Cloud integratie monitort de beveiligingsconfiguratie van je cloudinfrastructuur voor compliance doeleinden. Alle toegang is alleen-lezen — Tidal Control maakt, wijzigt of verwijdert nooit iets in je Hetzner-project.

Wat deze integratie monitort:

  • Servers: Configuratie en blootstelling van cloudservers
  • Firewalls: Regels en gekoppelde resources
  • Networks: Configuratie van private netwerken
  • Load balancers: Services en TLS-configuratie
  • Certificates: Beheerde certificaten en vervaldatum
  • Volumes: Configuratie van block storage
  • Floating & Primary IPs: Toewijzing van publieke IP's
  • DNS zones: Zoneconfiguratie
  • SSH keys: Geregistreerde publieke sleutels
  • Images: Snapshots en back-ups

Vereisten:

  • Super User rol in Tidal Control
  • Een Hetzner Cloud-project met rechten om API-tokens aan te maken

Configuratie stappenplan

Wat gaan we doen: We maken een alleen-lezen Hetzner Cloud API-token aan voor het project dat je wilt monitoren, en voegen daarna de verbinding toe in Tidal Control.

Configuratie stappen:

  1. Alleen-lezen API-token aanmaken
  2. Integratie configureren in Tidal Control

Stap 1: Alleen-lezen API-token aanmaken

  • Log in op de Hetzner Cloud Console
  • Selecteer het project dat je wilt monitoren
  • Ga naar Security → API Tokens
  • Klik op Generate API token
  • Voer een beschrijving in (bijv. Tidal Control)
  • Stel de permissie in op Read — Tidal Control heeft alleen leestoegang nodig
  • Klik op Generate API token
  • Kopieer de token — deze wordt slechts één keer getoond
Warning

Sla de token direct op. Hetzner toont de volledige tokenwaarde slechts één keer bij het aanmaken. Als je het venster sluit zonder te kopiëren, moet je een nieuwe token genereren.

Info

API-tokens gelden per project. Elke Hetzner Cloud API-token geeft toegang tot één project. Wil je meerdere projecten monitoren, maak dan per project een aparte token aan en voeg per project één Tidal Control-integratie toe.

Stap 2: Integratie configureren in Tidal Control

  • Ga naar Settings → Integrations in Tidal Control
  • Klik op het plus-icoon naast Hetzner Cloud
  • Vul de configuratie in:
    • Name: Een beschrijvende naam, bijv. Hetzner Cloud
    • API Token: De alleen-lezen token uit stap 1
  • Klik op "Create" om de integratie op te slaan

Configuratievelden uitgelegd

Name:

  • Een beschrijvende naam voor deze verbinding
  • Bijvoorbeeld: Hetzner Cloud, Hetzner Productie

API Token:

  • De alleen-lezen Hetzner Cloud API-token
  • Aangemaakt in stap 1
  • Geldt voor één Hetzner Cloud-project
  • Houd deze waarde veilig

Verificatie

Controleer de integratiestatus:

  • Settings → Integrations toont de status "Connected" voor Hetzner Cloud
  • Hetzner Cloud tests zijn beschikbaar in de sectie Tests
  • Het verversen van tests levert resultaten op zonder authenticatiefouten

Veelgestelde vragen

Brengt Tidal Control wijzigingen aan in mijn Hetzner-project? Nee. De integratie is alleen-lezen en leest uitsluitend configuratiegegevens.

Kan ik één token voor meerdere projecten gebruiken? Nee. Hetzner Cloud API-tokens gelden per project. Maak per project dat je wilt monitoren één token en één integratie aan.

Heb ik een read & write token nodig? Nee. Een Read-token volstaat en heeft de voorkeur — deze geeft alleen de toegang die Tidal Control nodig heeft.

Veelvoorkomende problemen

"API Token is required"

  • Controleer of je de tokenwaarde uit stap 1 hebt geplakt
  • De token wordt slechts één keer getoond — heb je deze niet gekopieerd, genereer dan een nieuwe

Tests tonen geen data voor bepaalde resourcetypes

  • Controleer of die resources bestaan in het project waar de token bij hoort
  • Onthoud dat elke token slechts één project dekt

Authenticatiefouten na verversen

  • De token is mogelijk ingetrokken of opnieuw gegenereerd in de Hetzner Cloud Console — genereer een nieuwe token en werk de integratie bij

Kom je er niet uit?

Stuur een e-mail naar support@tidalcontrol.com en we nemen zo snel mogelijk contact met je op.

Info

Verzamel support-informatie: Noteer welke browser je gebruikt, de exacte foutmeldingen en welke stappen je al hebt geprobeerd. Dit versnelt de oplossing aanzienlijk.

Vorige
OVHcloud
Volgende
Aikido